Licensed to Speed Sport Timing - Contractor License       HY-TEK's Meet Manager
                   Merrimack Valley Invitational - 4/23/2011                   
                                 Penacock, NH                                  
                                    Results                                    
 
Women 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Laaman, Kristen           11 Oyster River           5:37.04   2 
  2 Bennett, Courtney         12 Prospect Mou           5:38.58   2 
  3 Burns, Sarah              12 St. Thomas A           5:56.14   2 
  4 Basiliere, Lexie          11 Sanborn Regi           5:57.44   2 
  5 Arsenault, Shannen        09 Pelham                 6:00.17   2 
  6 Decker, Kate              12 Coe-Brown              6:06.24   2 
  7 Colford, Erin             09 St. Thomas A           6:20.38   1 
  8 Curtin, Megan             11 Coe-Brown              6:20.96   2 
  9 Goyette, Kayla            10 Merrimack Va           6:22.19   1 
 10 Heinrich, Hanne           10 Kingswood              6:27.34   2 
 11 Krawczyk, Erin            11 Pelham                 6:30.73   2 
 12 Alavilli, Aparna          09 Hanover                6:32.31   1 
 13 O'Hearn, Katie            12 Pelham                 6:32.86   2 
 14 Abbott, Elizabeth         10 Pembroke               6:33.49   1 
 15 Weiner, Cara              11 Con-Val                6:35.91   2 
 16 Byrne, Lindsay            10 Pembroke               6:39.27   2 
 17 Della-Valle, Natalie      11 Con-Val                6:41.90   2 
 18 Lipshultz, Kathy          11 Belmont                6:52.19   1 
 19 Mitchell, Christine       09 Bow                    6:52.71   1 
 20 Brewster, Carrie          11 Merrimack Va           6:56.84   1 
 21 Mitchell, Mariah          09 Pembroke               6:59.95   1 
 22 Titus, Amanda             11 Belmont                7:35.79   1 
 23 Uhlman, Kathleen          12 Plymouth Reg           7:38.27   1 
 24 Miller, Emilee            09 Stevens                7:51.37   1 
 25 Ambrose, Kirsten          11 Plymouth Reg           7:58.57   1 
 
Women 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Coe-Brown  'A'                                     10:03.77  
  2 Hopkinton  'A'                                     10:26.12  
  3 Merrimack Valley  'A'                              10:29.10  
  4 Bow  'A'                                           10:35.18  
  5 Pembroke  'A'                                      11:37.14  
  6 Fall Mountain  'A'                                 11:50.33  
  7 Belmont  'A'                                       11:59.99  
  8 Plymouth Regional  'A'                             12:17.85  
  9 Monadnock  'A'                                     12:33.12  
 
Men 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 McDonough, Bobby          12 Oyster River           5:12.62   3 
  2 Davis, Christian          10 Oyster River           5:13.42   3 
  3 Emerson, Shepard          11 Hanover                5:18.64   3 
  4 Phillips, Colin           10 Merrimack Va           5:21.57   3 
  5 Wiley, Kyle               11 Merrimack Va           5:21.90   3 
  6 Foley, Pat                11 Coe-Brown              5:23.79   3 
  7 Hatfield, Greg            11 Coe-Brown              5:28.06   2 
  8 Hammar, Steven            11 Pelham                 5:30.12   2 
  9 Wallace, Scout            12 Hanover                5:30.33   3 
 10 Stanley, Will             10 Belmont                5:31.79   3 
 11 Birmingham, Ryan          11 Pelham                 5:35.63   2 
 12 Vogt, Taylor              11 Bow                    5:37.46   2 
 13 Helie, Nathan             10 Campbell               5:38.78   2 
 14 Snow, Henry               10 Coe-Brown              5:39.13   2 
 15 Attisano, Peter           12 Oyster River           5:39.15   2 
 16 Moore, Cameron            12 Bow                    5:39.55   2 
 17 Scavotto, Sean            10 Pembroke               5:40.41   1 
 18 Attori, Andrew            09 Bow                    5:42.47   1 
 19 Smyth, Nat                11 Plymouth Reg           5:43.22   3 
 20 Fortson, Calvin           11 Monadnock              5:45.14   3 
 21 Bradbury/Koster, Mattsen  09 Pelham                 5:45.59   2 
 22 Matthews, Joshua          11 Con-Val                5:47.58   2 
 23 Herman, Eli               11 Hopkinton              5:51.33   3 
 24 Waters, Shane             10 Sanborn Regi           5:51.62   2 
 25 Haas, Kyle                10 Pembroke               5:52.76   2 
 26 Areskar, Alex             12 Stevens                5:55.50   2 
 27 Shedlock, Zachary         09 Stevens                5:56.16   2 
 28 Lafond, Evan              11 Bishop Brady           5:57.41   1 
 29 Cleary, Thomas            10 Bow                    6:01.72   1 
 30 Eitreim, Carter           10 Hopkinton              6:01.78   2 
 31 Cote, Drew                10 Raymond                6:03.88   1 
 32 Stackhouse, Sean          09 Kingswood              6:08.44   1 
 33 Brown, Jon                09 Sanborn Regi           6:09.77   3 
 34 Estes, Jack               12 Belmont                6:11.58   2 
 35 Cares, JP                 11 Pelham                 6:15.60   2 
 36 Miller, Dennis            09 Monadnock              6:15.97   1 
 37 Schwartz, Bobby           12 Plymouth Reg           6:16.67   3 
 38 DeBennedetto, Charles     11 Raymond                6:18.10   1 
 39 Chiang, Elliott           09 Bishop Brady           6:18.63   1 
 40 Kalinski, Brendan         09 Bishop Brady           6:20.07   1 
 41 DeBrusk, Wes              09 Hopkinton              6:23.04   1 
 42 Edwards, Jessie           09 Con-Val                6:23.71   3 
 43 Sylvester, Andrew         09 Plymouth Reg           6:34.05   2 
 44 Farinoli, Cody            09 Monadnock              6:37.47   2 
 45 Spinney, Shaun            10 Raymond                6:45.52   1 
 
Men 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Coe-Brown  'A'                                      8:52.43  
  2 Plymouth Regional  'A'                              8:56.09  
  3 Merrimack Valley  'A'                               9:04.77  
  4 Hopkinton  'A'                                      9:06.60  
  5 St. Thomas Aquinas  'A'                             9:43.92  
  6 Fall Mountain  'A'                                  9:46.51  
  7 Campbell  'A'                                       9:48.85  
  8 Pembroke  'A'                                      10:20.93  
 
Men High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Roemer, Greg              12 Bow                    5-06.00  
  2 Marini, Richie            12 Sanborn Regi          J5-06.00  
  3 Miller, Albert            10 Monadnock              5-05.00  
  3 Ringlein, John            12 Plymouth Reg          J5-04.00  
  3 Brooker, Cole             11 Plymouth Reg          J5-04.00  
  5 Rasmussen, Keegan         11 Plymouth Reg          J5-04.00  
  6 Bujnevicie, Tim           12 Fall Mountai          J5-04.00  
  8 Coit, Sean                09 Oyster River           5-02.00  
  8 Hannon, Brandon           10 Pelham                 5-02.00  
  8 Dix, Ryan                 12 Laconia                5-02.00  
 11 Shah, Arjun               10 Bow                    5-00.00  
 11 Dean, Aidan               09 Laconia                5-00.00  
 -- Wallace, Keyonta          09 Coe-Brown                   NH  
 -- Amsden, Codi              09 Fall Mountai                NH  
 -- Thomas, Devin             11 Oyster River                NH  
 -- Leith, Evan               12 Campbell                    NH  
 -- Kennedy, Austin           11 Pembroke                    NH